Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.


Konstrukcje dachowe

Oferowane przez naszą firmę konstrukcje dachowe wykonywane są w zakładzie produkcyjnym w postaci elementów kratowych z drewna litego. Do łączenia elementów drewnianych używamy systemu prefabrykacji płytek kolczastych firmy MITek. 

Wiązary dachowe

Wybierając Wiązary Lewandowski
otrzymujecie Państwo:

  • Wysoką jakość

  • Niskie ceny

  • Bezpieczeństwo

  • Szybkie realizacje

 
Wdrażając Zakładową Kontrolę Produkcji, zobowiązaliśmy się do przestrzegania wymagań produkcyjnych określonych w Eurokodzie PN-EN 14250 (Konstrukcje drewniane - Wymagania produkcyjne dotyczące prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych łączonych płytkami kolczastymi). Stale modernizujemy i doskonalimy posiadane wyposażenie produkcyjne, aby sprostać obecnym i przyszłym wymaganiom Klientów.

Produkcja wiązarów z wysokiej jakości półproduktów nie stwarza niebezpieczeństwa późniejszej niepożądanej pracy konstrukcji spowodowanej wysychaniem drewna. Nie następuje skurcz oraz skręcanie elementów drewnianych, w skutek czego zminimalizowane jest ryzyko występowania spękań sufitów podwieszanych wykonywanych w technologii płyt gipsowo-kartonowych.
Wiązary Lewandowski - certyfikat zakładowej kontroli produkcji

 

 


Dlaczego warto kupić konstrukcję dachu u Nas?

Bezpieczeństwo i niezawodność konstrukcji

Wysoko wykwalifikowani projektanci z bogatym doświadczeniem (posiadający uprawnienia budowlane do projektowania) zaprojektują dla Państwa wymarzoną konstrukcje dachową. Obliczenia wykonywane są zgodnie z obowiązującymi normami, na specjalistycznym, dedykowanym konstrukcjom drewnianym oprogramowaniu, przez co Nasze konstrukcje posiadają znaczny zapas nośności w porównaniu do innych konstrukcji wykonywanych metodą tradycyjna (np. tzw. zbijaków) Gwarancja na nasze produkty udzielana jest na 10 lat.

 

 

 

 

 

 

 

Atrakcyjna cena, krótki czas montażu

Dzięki optymalizacji konstrukcji zużywamy do ok 40 % mniej drewna w stosunku do konstrukcji wykonywanych metodą ciesielską. Dodatkową oszczędnością jest brak konieczności wykonywania kosztownego żelbetowego stropu. Już na etapie projektu znana jest ostateczna cena - nie zaskoczą Państwa dodatkowe ukryte koszty! Czas montażu wynosi maksymalnie 2-3 dni (w przypadku domku jednorodzinnego) do ok. 5-6 dni (w przypadku obiektów większych np. marketu). Montaż może się odbywać także w zimie, nie ma ograniczeń wykonywania robót spowodowanych niską temperaturą, jakie to występują przy robotach "mokrych"

 

 

 

 

 

 

 

Wykorzystanie przestrzeni, zagospodarowanie wolnych powierzchni

Stosując wiązary można przykrywać powierzchnię nawet do szerokości 30m, bez konieczności wykonywania podpór pośrednich (słupów, wewnętrznych ścian nośnych). Ze względu na indywidualizację projektów możemy kształtować najbardziej wymyślne kształty. Nie musimy się ograniczać do kształtów typowych. Z powodzeniem można zrezygnować ze słupów na poddaszu - otrzymujemy wolną, niczym nie ograniczoną przestrzeń. Możemy wykorzystać płaskie dachy, jako darmową działkę budowlaną. Nadbudowując budynek lekką konstrukcją wiązarową otrzymują Państwo dodatkową kondygnację, którą można wykorzystać na dowolny cel.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Proces produkcji

Wycinanie elementów

Kolejnym etapem produkcji jest pocięcie przygotowanego wcześniej drewna zgodnie z dokładną listą cięć wygenerowaną przez program. Gwarantuje nam to dokładność pocięcia wszystkich łączonych elementów. Dane do piły można przesłać drogą elektroniczną lub wpisać ręcznie programując ją.

 

 

 

 

 

 

 

Łączenie elementów

Następnie tak przygotowane elementy są łączone przy pomocy płytek kolczastych na stolikach montażowych.

 

 

 

 

 

 

 

Płytki kolczaste

To nowoczesny elementem łączenia konstrukcji drewnianych wyprodukowany z blachy stalowej ocynkowana lub nierdzewna z wytłoczonymi z jednej strony kolcami. Po wciśnięciu płytki, za pomocą pras o dużym nacisku, drewniane elementy konstrukcji, łączone są bardzo trwale.

 

 

 

 

 

 

 

Transport

Gotowe elementy konstrukcji są ładowane i transportowane na plac budowy gdzie będą montowane.

 

 

 

 

 

 

 

Montaż

Konstrukcja dachowa montowana jest przez wyspecjalizowaną brygadę montażową, w oparciu o opracowaną dokumentację wykonawczą.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejność montażu wiązarówChcesz poznać cenę
swojej konstrukcji?

WYPEŁNIJ FORMULARZ